Domagamy się pełnego embargo na rosyjskie i białoruskie produkty w UE!

W ostatnich tygodniach emocje do czerwoności w Polsce i Ukrainie rozgrzewa temat zboża. Mało kto jednak wie, że głównym graczem jest tutaj rosja. Mimo wojny i sankcji, Unia Europejska konsekwentnie ZWIĘKSZAŁA import żywności z rosji – tylko w 2023 do UE trafił rosyjski eksport produktów rolno-spożywczych o wartości ponad 2,6 mld euro! Polska wydawała ponad 125 mln złotych KAŻDEGO MIESIĄCA, które zasilały moskiewską kasę. Zbrodniarze rosyjscy zarabiają dziesiątki miliardów dolarów każdego roku na sprzedaży produktów rolno-spożywczych, co stanowi aż 10% dochodów federacji rosyjskiej.

W tym samym czasie putin prowadzi skuteczną politykę dumpingową polegającą na zalewaniu rynku światowego tanim zbożem, w tym ukradzionym z Ukrainy. Powoduje to spadek cen oraz zbyt dużą podaż oraz nadwyżki produktów rolno-spożywczych: zarówno w Polsce, jak i całej UE (aktualnie nadwyżki zboża w UE to 36 mln ton!). Prorosyjscy propagandyści i agenci Kremla wykorzystują napięcie związane z kryzysem zbożowym do podsycania antyukraińskich i prorosyjskich sentymentów.

To ostatni moment, by zatrzymać import towarów rolno-spożywczych z rosji i Białorusi, która często jest wykorzystywana jako kraj tranzytowy, w którym zdejmuje się etykiety „made in russia”. Widząc krzywdę polskich i ukraińskich rolników, to najwyższy czas na reakcję ze strony Komisji Europejskiej i polskiego rządu, by wprowadzić pełne embargo na rosyjskie i białoruskie produkty!!!

Sytuacja kryzysowa dotyka również szczególnie firmy handlujące między Ukrainą i Polską, tracą również polscy producenci działający w Ukrainie. Łącznie polskie firmy straciły 100 milionów złotych w ciągu zaledwie dwóch tygodni blokady.

Pamiętajmy, że emocje, brak wzajemnego zrozumienia, konflikt polityczny i brak woli do szukania rozwiązań nie wzmacnia nas. Wzmacnia tylko putina, w którego interesie są działania polaryzujące wokół tematu zboża.

Działajmy razem, by jak najszybciej powstrzymać rosyjskich zbrodniarzy, by jak najszybciej zakończyć tę wojnę!

PODPISZ PETYCJĘ I PRZEŚLIJ JĄ SWOIM ZNAJOMYM

inne wiadomości