Instalacja na warszawskim cmentarzu zółnierzy radzieckich | 09.05.2023

9 maja 2023 roku odsłoniliśmy dużą instalację artystyczną w pobliżu pomnika żołnierzy radzieckich w Warszawie, pod którym delegacja rosyjska na czele z ambasadorem rosji w Polsce planowała złożyć kwiaty. 

Ta instalacja, stworzona przez ukraińskich i polskich artystów, pokazywała zniszczone przez Rosję ukraińskie miasta i życie ludzkie. Tak zwany ambasador rosji w Polsce, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem, musiał przejść przez symboliczne ulicy zniszczonego Mariupola, mijając zbombardowane domy w Buchy, Irpeniu, Chersoniu i zobaczyć cenę, jaką Ukraińcy płacą za barbarzyństwo państwa, które reprezentuje. Musiałby przejść obok grobów Ukraińców zabitych przez Rosję. Nie zostawiliśmy mu żadnej innej opcji.

Naszym celem było pokazanie prawdy, zepsucie pięknego propagandowego obrazu, jaki przedstawiają rosyjskie media i pokazanie rosjanom oraz całemu światu konsekwencji rosyjskiego ludobójstwa w Ukrainie. W wyniku naszej akcji ambasadorowi-terroryście andrzejewu nie udało się złożyć wieńca na warszawskim cmentarzu żołnierzy radzieckich. Wieniec ostatecznie trafił pod naszą instalację upamiętniającą ofiary rosyjskiej agresji.

inne wiadomości