Free Azovstal defenders: 500 dni niewoli  | 26.09.2023

26 września pod ambasadą rosji w Warszawie setki ludzi stanęły razem, by przypomnieć, aby przypomnieć światu o 500 dniach spędzonych w rosyjskiej niewoli przez obrońców Azowstalu. 

Przez 500 dni nasi bohaterowie cierpią w nieludzkich warunkach, znosząc tortury, głód i upokarzające traktowanie ze strony okupantów. Czekają na spełnienie obowiązków przez organizacje międzynarodowe, w których imieniu zostały powołane. Ale świat milczy, a Rosja nie zwalnia tempa w eksterminacji naszych bohaterów, jednego po drugim. 

Aktywiści z Ukrainy, Polski i Białorusi oraz rodziny bohaterów zwrócili się do organizacji międzynarodowych, zwłaszcza ONZ, Czerwonego Krzyża i OBWE, z desperackim apelem o ochronę praw więźniów i natychmiastową pomoc w ich uwolnieniu. Uczestnicy naszej akcji przyszli z plakatami „Save Azovstal defenders”, „Rosja jest państwem terrorystycznym”, „Bohaterowie Azowa potrzebują wolności” i innymi. 

Tylko publiczny rozgłos może pomóc, uratować życie naszych bohaterów. Śledźcie aktualne wydarzenia, wspierajcie naszą działalność, przychodźcie na akcje!

inne wiadomości