“Biden, wyślij F-16 Ukrainie” | 20.02.2023

Podczas wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena w Warszawy, zorganizowaliśmy akcję pod tytułem “Biden, wyślij F-16 Ukrainie!” 

Przez ostatnie miesiące słyszeliśmy jedynie obietnice dotyczące przekazania samolotów F-16, jednakże w rzeczywistości wciąż ich nie dostaliśmy. Dla utrzymania pokoju na świecie konieczne jest zwycięstwo nad Rosją. Ukraina walczy o to każdego dnia, i jest w stanie zwyciężyć tylko wtedy, kiedy dostanie wystarczającą ilość nowoczesnej broni.

W dniu 20 lutego, od samego rana, zgromadziliśmy się pod hotelem Marriott, gdzie zatrzymał się Prezydent Biden, z jednym plakatem z prośbą o przekazanie nowoczesnej broni Ukrainie, a mianowicie samolotów F-16. Ponadto umieściliśmy ogromny ekran w samym centrum Warszawy, na którym wyświetlono nasz apel skierowany do Joe Bidena. Naszym celem było przyciągnięcie jego uwagi, aby usłyszał nasz przekaz i dotrzymał obietnic – dostarczenia Ukrainie samolotów F-16.

Przez dwa dni nasi wolontariusze i aktywiści stali przed hotelem, starając się przyciągnąć uwagę Prezydenta do naszego głównego apelu. Możemy z pewnością stwierdzić, że udało nam się osiągnąć ten cel.

inne wiadomości